0

Trīs izmēģināti un pārbaudīti veidi, kā audzēt laimus uz palodzes

Aukstās dienas ārā nav iemesls, lai atteiktos no dārzkopības, jo mājas apstākļi ir ideāli laimu audzēšanai. Šo citrusaugļu augļi ir bagāti ar C vitamīnu, un koks, uz kura zariem tie nogatavojas, var pārvērst telpu smaržīgā mūžzaļā oāzē.

izmēģināti un pārbaudīti veidi, kā audzēt laimus uz palodzes

Augu bioloģija

Liepas stumbram ir plāns stumbrs, ko klāj asi ērkšķi. Savvaļā tā var sasniegt 5 metru augstumu, bet istabas apstākļos tas nepārsniedz 2 metrus. Ja jums ir nepieciešams kompaktāks augs, ir risinājums - tas ir liepa viegli panes atzarošanu un pat pateicīgi reaģē, palielinot augļu pumpuru skaitu. Regulāri saīsinot zarus un galotni, miniatūru liepu var veidot jebkurā formā, pat kā bonsaju.

Augs zied un ražo augļus visu gadu. Ziedi ir neuzkrītoši, bet lieli, līdz 2 cm diametrā. Augļiem ir zaļa miza, tie ir sulīgi un skābi, sasniedz līdz 5 cm lielumu un satur 1 līdz 4 sēklas.

Viens koks var augļot un ziedēt vienlaicīgi, tādējādi svaigas laimas ir pieejamas visu gadu.

Taču neceriet, ka to būs pārāk daudz. Koku augļi ir daudz un pēc tam lielāko daļu no tiem noraka - tas ir savvaļā augošu laimu raksturīga iezīme.

Laimi pievieno tējai, kompotiem un desertiem, bet mizas izmanto gaļas ēdieniem. Augs ir ne tikai noderīgs, bet arī dekoratīvs: tam ir iespaidīgas spīdīgas tumši zaļas lapas, kas ziemā nenokrīt.

izmēģināti un pārbaudīti veidi, kā audzēt laimus uz palodzes

Laims no apakšas - no vienkārša līdz sarežģītam

Novāciet nogatavojušos augļus un izņemiet no tiem sēklas. Atdaliet atlikušo mīkstumu, noskalojot tos ūdenī, un uz dažām stundām iemērciet humusa mēslojumā. Pēc tam 2-3 stundas žāvējiet.

Izvēlieties vismaz 2 litru ietilpīgu podiņu, jo laimi nepatīk bieži pārstādīt. Apakšā izvietojiet drenāžas akmeņu kārtu un piepildiet ar augsni. Ideāla augsne laimsām ir citrusaugļu augsne no veikala, kurai pievieno 20 % tīru upes smilšu. Var izmantot arī dārza augsni, kas sajaukta ar smiltīm tādā pašā proporcijā.

Ar sērkociņu izduriet augsnē bedrīti un iestādiet sēklas pa vienai. Uzmanīgi apberiet ar augsni un pārklājiet ar stiklu. Uzglabāt gaišā vietā.

+25°C temperatūrā dīgļi sāks parādīties pēc 2-3 nedēļām. Ja ir vēsāks, dīgšana var ilgt līdz pat 8 nedēļām. Neaizmirstiet augsni regulāri samitrināt, taču izvairieties no mitruma - labāk izsmidzināt ar rokas smidzinātāju.

Kad stādi ir izauguši, noņemiet stiklu un novietojiet podiņu labi apgaismotā vietā, izvairoties no caurvēja. Ziemā laistīšanai jābūt mērenai. Reizi mēnesī barojiet un periodiski apsmidziniet ar ūdeni.

Aptuveni pēc gada pārstādiet kaļķi lielākā traukā, kura tilpums ir 5 litri vai vairāk. Pēc tam pārstādiet ik pēc trim gadiem. Pārstādot neaizglabājiet sakņu kakliņu. Pirmajā ziemā apgrieziet zarus, atstājot 3-4 pumpurus uz katra zara, lai veidotu blīvu vainagu.

izmēģināti un pārbaudīti veidi, kā audzēt laimus uz palodzes

Laims no spraudeņiem - ātri un efektīvi

Šai metodei nepieciešami 10-15 cm gari spraudeņi ar dažiem pumpuriem. Nogrieziet tos no veselas pieaugušas liepas un apstrādājiet spraudeņus ar iesakņošanās līdzekli, lai stimulētu sakņu veidošanos. Stādiet spraudeņus atsevišķos podiņos ar vismaz 1 litra tilpumu, ierokot tos 2-3 cm augsnē. Podiņus pārklājiet ar polietilēnu, lai radītu siltumnīcas efektu.

Regulāri mitriniet augsni un katru dienu vēdiniet, lai novērstu kondensāta veidošanos. Pēc dažiem mēnešiem sakņotos augus pārstādiet lielākos podos. Lai stimulētu krūmu veidošanos un vainaga veidošanos, laiku pa laikam apgrieziet zaru galotnes un galus.

Laims no atvases - droši un vienkārši

Atzarojums ir zara daļa, kas sakņojas, neatdaloties no mātesauga. Visvienkāršākais veids, kā pavairot laimi, ir agrā pavasarī iesakņoties. Jaunajā zariņā izdara seklu iegriezumu un ietin to mitrā kūdras sūnā. Virsmu pārklājiet ar plastmasas plēvi vai plastmasas maisiņu. Sūnas regulāri mitriniet - tās nedrīkst izžūt. Apmēram pēc mēneša zars būs iesakņojies. Uzmanīgi nogrieziet to no mātes auga un pārstādiet atsevišķā podiņā. Rūpējieties par to tāpat kā par citiem kaļķainajiem augiem.

Aprūpes noslēpumi:

  • No spraudeņiem vai spraudeņiem izaudzēts koks sāks nest augļus pēc 2-3 gadiem, no sēklām - pēc 3-4 gadiem.

  • Ziemā kaļķiem nepieciešama fitolampu apgaismošana - apgaismojumam jābūt vismaz 10 stundas dienā un vēlams 12 stundas.

  • Optimālā temperatūra ziemā ir +10+15°C, bet vasarā - līdz +35°C.

  • Limēnus laista ar ūdeni, kas nesatur hloru, +24°C temperatūrā. Starp laistīšanas reizēm augsnei ir jāizžūst.

  • Uzturiet augstu mitruma līmeni ap augu, izmantojot mitrinātāju vai ūdens paplāti.

Laimu audzēšana mājās ir interesanta un lietderīga nodarbe. Jūs varat ievērojami paātrināt ražas novākšanu, ja iegādājaties laima stādu no GradinaMax. Ievērojot mūsu ieteikumus, jūs varēsiet iegūt gardu un aromātisku augļu ražu uz palodzes.

Publicēts: 17 septembris 2024
Rādīts: 47
(Balsis: 0, Vērtējumi: 0)
Atstājiet atsauksmi
Viedoklis
Pievienojiet vienu vai vairākus failus