Zamioculcas ir eksotiska Āfrikas izcelsmes daudzgadīga augsne. Tā ir kļuvusi populāra neparasta skaistuma dēļ, jo tai ir neparasti skaistas, spalvotas lapas uz augstiem kātiņiem un tā ir nepretencioza. Tomēr pat izturīgajai Zamioculcas ir nepieciešama zināma uzmanība. Uzziniet, kā par to rūpēties, lai tā būtu veselīga un sulīga.
Ideāli apstākļi Zamioculcas
Zieds dod priekšroku spilgtai, bet izkliedētai gaismai. Tieša saules gaisma var izraisīt lapu apdegumus. Ideāla vieta šim augam ir austrumu vai rietumu logs. Vasarā Zamioculcas var iznest ārā, bet nestāda to dziļā ēnā, citādi lapas kļūs mazas.
Ņemiet vērā, ka, piemēram, vietējiem citrusaugļiem ir vajadzīgi vairāk vai mazāk vienādi augšanas apstākļi. GraddinaMax katalogā ir pieejami mazprasīgi citrusaugi, kas var augt un nest augļus dzīvoklī vai siltumnīcā ierobežotas augsnes tilpuma un nepietiekamas gaismas apstākļos. Kalamondīni, piemēram, neradīs lielas problēmas, bet iepriecinās ar spilgtas krāsas, mazizmēra un diezgan ēdamiem augļiem.
Āfrikas augs ir izturīgs pret sausumu un labāk panes mitruma trūkumu nekā pārlieku lielu mitruma daudzumu. Tas jālaista tikai tad, kad augsnes virskārta podā ir sausa. Akā stāvošs ūdens ir ļoti bīstams. Ziemā laistīšanu praktiski pārtrauc.
Zamioculcas jāmēslo ik pēc divām nedēļām no aprīļa līdz augustam - tad tās aug. Ja puķe aug auglīgā augsnē, tā nav jāmēslo. Tomēr, ja pamanāt, ka tā novājinās vai lapas ir bālas, varat izmantot mēslojumu, kas paredzēts kaktusiem vai augiem ar dekoratīvām lapām. Ziemā, kad augs ir miera stāvoklī, mēslošana nav nepieciešama.
Zamioculcas ir termofīlās sugas, un vasarā tās jūtas komfortabli aptuveni +25 °C temperatūrā, bet ziemā - vismaz +16 °C. Tās visu gadu jātur pasargā no pēkšņām temperatūras izmaiņām un caurvēja.
Ja jums ir paveicies ar ziemas dārzu vai stiklotu terasi, kur varat uzturēt šādu mikroklimatu, iestādiet vēl vienu populāru "afrikāņu" augu - amarilisu - uz augstu un sulīgu zamiokulkas krūmu fona. GradinaMax katalogā ir brīnišķīga hippeastru jeb amariliju kolekcija, kas lieliski jūtas gan ziemas dārzos, gan parastos podos uz pilsētas dzīvokļa palodzes.
Pods un augsne
Zamioculcas dod priekšroku vieglai, irdenai augsnei ar labu drenāžu. To nevajadzētu stādīt mālainā augsnē. Ideāla ir speciāla augsne sukulentiem - tajā ir daudz smilšu un maz organisko vielu, audzētāji pievieno kokogles dezinfekcijai un kūdru vai kūdru, lai saglabātu mitrumu.
Zamioculcas skaisti izskatās lielos keramikas podos. Tās nav ieteicams stādīt plastmasas traukos, jo to spēcīgās saknes var izlauzt sienas. Lai izvairītos no ūdens stāvēšanas, podiņa apakšdaļā iestrādājiet drenāžas slāni.
Jaunie augi tiek pārstādīti katru gadu pavasarī, pieaugušie augi - ik pēc diviem līdz trim gadiem. Pārstādīšanu veic, pārstādot, lai nebojātu sakņu sistēmu.
Zamioculcas pavairošana
Dolāru koku var pavairot trīs veidos:
-
lapas
-
stādi
-
dalot krūmu.
Lai pavairotu ar lapām, nogrieziet lapu no kātiņa un ievietojiet to ūdenī vai iestādiet mitrās smiltīs. Iesakņošanās prasa ilgu laiku, un ne visas lapas iesakņojas. Tāpēc Zamioculcas biežāk pavairo ar spraudeņiem. Tos iegūst no 10 cm gariem ziedlapiņu posmiem. Potzari tiek iesakņoti ūdenī vai mitrās smiltīs.
Svarīgi: pirms Zamioculcas griešanas vai pārstādīšanas valkājiet cimdus, jo tās sulas ir indīgas.
Visvienkāršākā pavairošanas metode ir krūma dalīšana. To var veikt pārstādīšanas laikā. Krūmu vienkārši sadala vairākās daļās, no kurām katrai jābūt ar savām saknēm, un stāda atsevišķos podos. Pārstādot spraudeņus jaunā podā, augšanas punktu nedrīkst aprakt - tas var sapūt augsnē.
Vairāk informācijas
Dollar Tree pieder pie Aroid dzimtas bumbuļveida sukulentiem un spēj uzkrāt mitrumu savās lapās un saknēs. Tas ļauj tam paciest ilgus sausuma periodus. Augam nav nepieciešama īpaša uzmanība, un tas ir piemērots pat iesācējiem puķu audzētājiem. Tas lieliski attīra gaisu un absorbē toksiskas vielas. Tiek uzskatīts, ka Zamioculcas nes veiksmi un finansiālu labklājību.
Vecie krūmi bieži apgāžas, lai tos noturētu vertikālā stāvoklī, var izmantot gredzenveida kronšteinu.
Zamioculcas slimības un to ārstēšana
Lai saglabātu Zamioculcas veselīgu, vienkārši izvairieties to aplaistīt ar ūdeni. Ja augam parādās slimības pazīmes, izņemiet to no podiņa, noņemiet skartās virszemes un apakšzemes daļas un apsmidziniet ar fungicīdu.
Problēmas un risinājumi:
Pagarināti stublāji un bālas lapas |
Nav gaismas |
Pārvietojiet augu uz gaišāku vietu. |
Tumši plankumi uz lapām |
Stingri, auksti vai mainīgi apstākļi |
Pārstādiet lielāku podiņu, nodrošiniet komfortablu temperatūru un pasargājiet no caurvēja. |
Dzeltenbrūni plankumi |
Sēnīšu slimība |
Noņemt skartās daļas, lietot fungicīdu |
Baltie plankumi |
Saules apdegums |
Pāreja uz izkliedētu gaismu |
Apakšējās lapas kļūst dzeltenas |
Dabiskās novecošanās process |
Dzelteno lapu noņemšana |
Pilnīga lapu dzeltēšana |
Pārmērīgs mitrums |
Ierobežojiet laistīšanu, nodrošiniet labu drenāžu un pārbaudiet, vai nav sakņu puves. |
Lapu kritums |
Ilgstošs sausums |
Augu bagātīgi aplaistiet |
Zamiokulkas ar lielām spīdīgām tumši zaļām lapām var kļūt par jebkura interjera rotājumu. Noteikti iegādājieties šo ziedu, lai padarītu savu mājokli skaistāku un piesaistītu tam naudu. Ja meklējat augus savam dzīvoklim vai ziemas dārzam, aplūkojiet GradinaMax eksotisko augu kolekciju, iespējams, atradīsiet sev ko interesantu.