Siltumnīcas sagatavošana pirms stādīšanas pavasarī: kas jādara?
Pirmais solis siltumnīcas sagatavošanā pavasara stādīšanai ir rūpīga tās stāvokļa pārbaude pēc ziemas. Ir labi, ja tīrījāt rudenī, pēc ražas novākšanas. Viss, kas jums jādara, ir jānomazgā visas virsmas ar ziepju šķīdumu un jādezinficē zeme. Tomēr, ja siltumnīca ir ziemojusi netīra, jums būs jāveic rūpīga, pakāpeniska tīrīšana.
Struktūras integritātes atjaunošana
Izņemiet no siltumnīcas visus nevajadzīgos priekšmetus: darbarīkus, balstu, zemsedzes materiālu un visu pārējo, kas palicis pāri no iepriekšējās sezonas. Pārbaudiet rāmja detaļas un pārklājumu. Pārliecinieties, vai konstrukcija ir izturīga un nav bojājumu. Ja nepieciešams, veiciet remontu. Rāmja sarūsējušās metāla daļas jānogruntē, jānokrāso un jāapstrādā ar vara sulfāta šķīdumu. Koka statīvi ir jāattīra no sēnītēm, jādezinficē ar balinātāju un jākaļķo (3-4 kg dzēsto kaļķu uz vienu spaini ūdens). Apstrādājiet plastmasas daļas ar fungicīdu. Ja uz konstrukcijas daļām parādās plaisas un šķembas, tās būs jāaizstāj ar jaunām.
,Tīrām siltumnīcu no iekšpuses un ārpuses
Pirms mitrās tīrīšanas sākšanas noslaukiet no virsmām putekļus, noņemiet pielipušās lapas, netīrumus u.c. Tātad mitrā tīrīšana būs vieglāka un ātrāka. Stikla pārsegu mazgāšanai vislabāk ir izmantot mikrošķiedras sūkli un parastās veļas ziepes. Pagatavojiet spēcīgu ziepju šķīdumu un vispirms izejiet cauri iekšējam un pēc tam ārējam pārklājumam. Atstājiet putas 10-15 minūtes un noskalojiet ar tīru ūdeni no smidzinātāja.
Tagad visas tīrās virsmas ir jādezinficē. Vislabāk ir izmantot bioloģisko (ķimikālijas atstās pēdas, kas kaitē turpmāko stādījumu veselībai). Īpašu uzmanību pievērsiet stiprinājumiem un savienojumiem. Sinepju pulverim, nātru vai egļu skuju novārījumam ir labas antiseptiskas īpašības. Šīs infūzijas ir drošas cilvēkiem un augiem. Laistīšanas laikā centieties neaizpludināt dobes. Ja pagājušajā gadā siltumnīcā savairojušies kukaiņu kaitēkļi, nosmidziniet telpu ar tabakas granulām (stingri ievērojiet norādījumus uz iepakojuma).
Augsnes kultivēšana dobēm
Augsnes apstrādi var sākt no brīža, kad tā ir pietiekami silta rakšanai. Lai paātrinātu procesu, gultas pārklāj ar biezu sniega kārtu - tas piesātinās zemi ar mitrumu un padarīs augsni irdenāku un elastīgāku.
Augsni siltumnīcā ieteicams nomainīt ik pēc 3-4 gadiem. Ar ārstniecisko variantu tiek noņemts augšējais 8-10 cm biezs nosusinātais slānis.Ja ir pietiekami daudz augsnes, var uzklāt jaunu slāni. Ar kardinālu nomaiņu tiek noņemti 30-40 cm augsnes un aizstāti ar jaunu, barojošu, augstu humusa saturu.
Trīs droši veidi, kā dezinficēt augsni
Ķimikāliju izmantošana slimībām un kaitēkļiem var negatīvi ietekmēt turpmāko stādījumu dzīvotspēju. Mēs piedāvājam videi ekoloģiskas metodes. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi.
- Termiskā apstrāde. Dobes aplej ar verdošu ūdeni (30 litri uz kvadrātmetru augsnes) un uz dienu pārklāj ar plēvi. Procedūru atkārto 2-3 reizes. Trūkums: dziļos augsnes slāņos ietekme var nebūt pietiekama.
- Bioloģiskā apstrāde. Augsne tiek izrakta un bagātināta ar organiskām vielām. Atkarībā no tā, kādi augi tiks stādīti, augsnei pievieno kūdru, kompostu, koksnes pelnus, sapuvušus kūtsmēslus, deviņvīru spēks, putnu mēsli utt. Šajā gadījumā apstrāde tiek apvienota ar struktūras uzlabošanu un augsnes auglības palielināšanu. Procedūra tiek veikta 3-4 nedēļas pirms stādīšanas.
- Mehāniskā apstrāde. Augsnes virskārta 10-15 cm biezumā tiek noņemta, tās vietā ielej gatavu augsnes maisījumu, kura iepakojums norāda, ka zeme ir dezinficēta no slimībām un kaitēkļiem. Šī ir dārga metode, kas piemērota tikai siltumnīcām, kuras ir dezinficētas kopš rudens.
Ja tomēr nolemjat izmantot gatavas ķimikālijas, nekādā gadījumā nepārsniedziet devu! Un atcerieties, ka visi dezinfekcijas līdzekļi darbojas pareizi tikai uz siltas zemes. Augsnes temperatūrai jābūt vismaz 15 grādiem.
Bet, kad siltumnīca būs gatava, varam pieņemt, ka pavasara sezona ir atklāta! Ir pienācis laiks izvēlēties iecienītākos, tradicionāli sākot ar zaļumiem un dārzeņiem.