0

Maijs dārzā: ko maijā darīt dārzā un augļu dārzā?

Pavasara pēdējais mēnesis dārzkopjiem ir darbīgākais laiks. Tieši maijā ir lielākā daļa fiziski smagu darbu. Ir jākopj dobes, jāstāda daudz stādu, jāpārsēj dārzeņi un puķes un jāveic desmitiem citu neatliekamu darbu. Lai jūs visu paveiktu laicīgi un neko nepalaistu garām, esam jums sagatavojuši detalizētu dārza un mazdārziņa darbu kontrolsarakstu.

Kas jums maijā jādara ogu dārzā?

Aizsargājiet zemenes pret zemeņu ērcītēm un zemeņu augļu mušiņu. Lietojiet bioloģiskos preparātus, jo augļi drīz parādīsies un smagās ķīmiskās vielas ilgstoši saglabāsies lapās, stublājos un augļos. Varat izmantot, piemēram, Fitoverm - tas nav toksisks.

Pret miltrasu un plankumainību varat apsmidzināt krūmus ar tādiem preparātiem kā Horus, Trichodermin vai Fitosporin.

Arī avenēm, jāņogām un citiem ogu krūmiem nepieciešama aizsargapstrāde. Garšīgos augļus bauda ne tikai cilvēki, bet arī kaitēkļi. Tāpēc apstaigājiet ar smidzinātāju un pasargājiet krūmus ar tādiem preparātiem kā Fitoverm, Acarine vai citiem visaptverošiem pasākumiem.

Zem krūmiem izsmidziniet Borophoska 20 g uz 10 litriem ūdens. Varat lietot arī Magbor saskaņā ar ražotāja norādījumiem.

ko maijā darīt dārzā un augļu dārzā?

Darba plāns augļu dārzā

Uzlieciet lipīgās lentas pret skudrām un laputīm uz augļu kokiem. Tas palīdzēs atbrīvoties no daudzām kaitēkļu problēmām. Paņemiet lina maisiņa gabalu, aptiniet to divas reizes ap stumbru un stingri nostipriniet. Uzlieciet polietilēna kārtu uz maisiņa un pēc tam uz plastmasas uzklājiet darvu vai koksnes darvu. Šī aizsardzība neļaus skudrām un citiem zemes kaitēkļiem uzkāpt uz augšu.

Apkārt stumbram pārklājiet vietu uz zemes. Var izmantot kompostu, kūdru, salmus vai citu mulču, kas saglabā mitrumu un papildus ir labs mēslojums.

Neaizmirstiet pasargāt kokus no mizgraužiem un citiem kaitēkļiem. Jūs varat izmantot īpašus šim nolūkam paredzētus preparātus, kas ir ļoti efektīvi.

Stādiet jaunas augļu koku šķirnes. Lai raža būtu stabila un bagātīga, ir jāpaplašina augļu dārzs un jāstāda jaunas, ražīgas šķirnes.

ko maijā darīt dārzā un augļu dārzā?

Darbs puķu dobē

Stādiet dobēs dālijas un gladiolas. Tām jau ir pietiekami silts.

Pārstādiet zemē viengadīgo puķu stādus.

Mēslojiet daudzgadīgos ziedošos augus dobēs. Lietojiet kompleksos mēslošanas līdzekļus, kuros pārsvarā ir slāpeklis.

Sadaliet ceriņus. To var izdarīt maija otrajā pusē.

Iesējiet zemē viengadīgo puķu sēklas. Izvēlieties tās sugas, kuras var audzēt bez dalīšanas.

Mēslojiet zālienu. Lai zāliens būtu sulīgi zaļš, pavasarī tieši uz zāliena jāizkliedē slāpekļa mēslojums. Tie izšķīdīs, un barības vielas nokļūs augsnē ar lietus ūdeni vai laistīšanas laikā.

Var šķist, ka darbiem dārzā un mazdārziņā maijā nav gala. Ir tūkstošiem uzdevumu, kas jāpaveic laikā! Taču atcerieties parūpēties arī par sevi. Šāds intensīvs darbs var izraisīt muguras sāpes vai asinsspiediena paaugstināšanos. Tāpēc izturieties pret sevi kā pret savu mīļāko dārza augu. Rūpējieties par sevi, mīliet un dodiet sev atpūtu! Jo dārzam ir jāpadara jūs laimīgu!

ko maijā darīt dārzā un augļu dārzā?

Publicēts: 06 maijs 2024
Rādīts: 118
(Balsis: 0, Vērtējumi: 0)
Atstājiet atsauksmi
Viedoklis
Pievienojiet vienu vai vairākus failus