Ne katram dārzniekam ir liels dārzs vai zemes gabals, taču tas nenozīmē, ka ir jāatsakās no augļu dārza ierīkošanas. Kolonveidīgo augļu koku spraudeņi piepildīs sapni par augļu audzēšanu pat ļoti ierobežotā platībā. Kolonveidīgi koki ir augi ar spēcīgu taisnu galveno stumbru, no kura izaug daudzi īsi zari. Uz šiem īsajiem dzinumiem aug ziedi un augļi. Kolonnveida koki reti pārsniedz 2,5 m augstumu, un to vainaga diametrs ir tikai 0,5 m.
Jāatzīmē, ka kolonveidīgo koku nelielais augstums ļauj tos audzēt ne tikai brīvā dabā, bet arī ierobežotā terasē. Par kolonveidīgo koku audzēšanas noslēpumiem varat izlasīt mūsu rakstā.
Kolonveida koku priekšrocības
Kolonnveida šķirnēm ir vairākas vērtīgas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajiem augļu kokiem:
-
Viegla kopšana - kolonveida koku kopšana ir vienkārša, to var paveikt pat iesācējs dārznieks.
-
Augsts ražīgums - kolonnveida augļu koki ir konkurētspējīgi ražas ziņā salīdzinājumā ar tradicionālajiem kokiem.
-
Nav nepieciešama ikgadēja veidošana - augiem ar iegarenu vainagu nav nepieciešama regulāra apgriešana.
-
Dekoratīvie - kolonnveida augi, kas apauguši ar augļiem, kļūst par oriģinālu dārza rotājumu.
-
Maza izmēra - 10 m² ir pietiekami, lai iestādītu kolonnveida bumbieri, ķiršus, plūmes, ābeles un persikus.
Kā redzat, ir pietiekami daudz iemeslu, lai iegādātos kolonnveida koku stādus. Tāpēc ir pienācis laiks izdarīt savu izvēli!
Kolonnveida augļu koku stādi - ābele
Izvēloties šķirni, pievērsiet uzmanību nogatavošanās termiņam, izturībai pret salnām, augļu garšas īpašībām un krāsai.
-
Kolonnveida agrīnā ābele - agrīni nogatavojoša šķirne, kas viegli pārcieš salnas. No viena koka var novākt 12 kg sulīgu sarkanu ābolu.
-
Column Medok ābele - vidēji agra šķirne, kas patiks dzelteno aromātisko ābolu cienītājiem. Viena zeltainā augļa svars sasniedz 100 g.
-
Kolonnu ābele President - novērtēta patīkamas saldskābās garšas un labas ražas dēļ. No viena kompakta koka var iegūt līdz 15 kg lieliski gludu, gaiši dzeltenu ābolu ar maigi sārtu sārtiem toņiem.
Kolonnveida augļu koku stādi - bumbieru koks
Kolonveidīgo bumbieru stādus bieži stāda dekoratīvos nolūkos.
-
Kolonnveida Carmen bumbieri - elegantu skaistumu var audzēt ietilpīgā konteinerā. Raža nemazinās - Carmen katru gadu dod 3-4 kg izsmalcinātu bumbieru ar purpursarkanu mizu.
-
Kolonveidīgs balts un sarkans bumbieris, agrs - neliels koks augļlaikā ir klāts ar dzelteniem bumbieriem ar sarkaniem plankumiem. Viena augļa svars ir 200 g.
-
Kolonnveida Dekora bumbieri - šī šķirne ir izturīga pret lielāko daļu slimību un ļoti viegli audzējama. Tās audzēšana ir tīrs prieks.
Kolonveidīgie augļu koku stādi - ķirsis
Kolonveidīgais ķirsis ir ideāli piemērots audzēšanai nelielās platībās.
-
Kolonna Achat ķirši - augstas ražas šķirne. Sulīgi, mīkstuma pilni ķirši, kas sapulcējušies bagātīgās ķekarās, zaļu lapu ieskauti, izskatās ļoti apetīti rosinoši.
-
Kolonna Tiny ķirsis - satur lielu potenciālu. Šī vidēji agrīnā, pašapputes šķirne labi panes skarbus laika apstākļus, reti slimo un katru vasaru ražo 10 kg bordo krāsas, saldus augļus.
-
Kolonnveida Kudryavaya ķirsis - dekoratīvais koks ir neaizstājams, lai veidotu pārsteidzošas augļu kompozīcijas - spīdīgie lielie ķirši ir ne tikai garšīgi, bet arī ļoti skaisti.
Augļu koku kolonnveida stādi - plūmes, persiki, aprikozes.
Ne mazāk populāras ir kolonnveida plūmju, persiku un aprikožu šķirnes, kuras var pasūtīt mūsu tiešsaistes veikalā.
-
Populāras kolonnveida plūmju šķirnes: Rubin, Sweet Blue, Column Plum Yellow, Imperial, Mirabelle.
-
Sulīgas kolonveidīgo persiku šķirnes: Aida, Honey, Steinberg, Suwenir, Capital Jubilee, Golden Triumph, Fig.
-
Aromātiskās kolonnveida aprikožu šķirnes: Aprikožu šķirnes: Compacta, Gold, Asian Pearl, Sunny, Prinz Mart.
Ja nevarat izlemt, kurus kolonnveida koku spraudeņus izvēlēties, pievērsiet uzmanību kolekciju komplektiem - "Super piedāvājumiem". Tie satur vairāku kolonveidīgo augu šķirņu spraudeņus.
Kolonveidīgo augļu koku spraudeņi - stādīšana un kopšana
Stādīšanas laiks: Koku stādīšana: Kolonnveida kokus vislabāk stādīt pavasarī - no marta līdz maijam.
Atrašanās vieta: Izvēlieties līdzenus, labi apgaismotus, no vēja labi aizsargātus zemes gabalus.
Augsne: augsnei jābūt irdenai un ūdens caurlaidīgai. Kolonnveida šķirnes ātri iesakņojas auglīgās smilšainās un mālainās augsnēs.
Stādīšana: Stādīšanas bedrēm jābūt divreiz lielākām par sakņu sistēmu. Lai nodrošinātu labāku drenāžu, apakšā izvietojiet granti vai oļus. Stādīšanai izmantojiet kūtsmēslu, kūdras un smalkas smilts maisījumu. Stādījums jāpiestiprina pie balsta. Stādīšanas laikā sakņu kakls nedrīkst atrasties zemāk par zemes līmeni.
Kopšana: Kolonveidīgo augļu koku kopšana ir standarta. Ietver laistīšanu, augsnes uzirdināšanu, nezāļu iznīcināšanu, mēslošanu, segšanu ziemai (pirmajā gadā pēc iestādīšanas).
Vai jūsu dārzā ir kolonveidīgi augļu koki? Ja jā, tad kādi? Dalieties ar mums savā pieredzē!